Jelentősen csökkent a kamionbalesetek száma a rájuk vonatkozó előzési tilalom év eleji bevezetése óta - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság és a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium hétfőn az MTI-vel. Mint ismert, 2011. január elseje óta a 7,5 tonnánál nagyobb megengedett legnagyobb össztömegű tehergépkocsikkal és vontatókkal reggel 6 és este 22 óra között tilos előzni az olyan autópálya- és autóútszakaszokon, amelyeken azonos irányban két forgalmi sáv van.
Idén az év első nyolc hónapjában 25,6 százalékkal kevesebb, 93 ilyen baleset történt az előző év azonos időszakához képest, és 49 esetben okozta a tehergépjármű a balesetet, ami az előző évi adatokhoz képest csaknem 17 százalékos csökkenést jelent. A rendőrség és a szaktárca hangsúlyozta: a statisztikát az is befolyásolta, hogy nyáron szigorúan ellenőrizték a tehergépjármű- és autóbuszsofőrök vezetési- és pihenőidejére vonatkozó előírások betartását.