Négy államfő előtt játszottak a szimfonikusok

Négy államfő előtt adott nagy sikerű hangversenyt a Művészetek Palotájában a Savaria Szimfonikus Zenekar. A jövőre 50 éves együttes fennállásának egyik legjelentősebb hangversenyét adta a napokban a MÜPA Bartók Béla Nemzeti Hangversenytermében, amikor a Visegrádi Négyek 20 éves jubileuma alkalmából Václav Klaus cseh, Ivan Gasparovic szlovák, Bronislaw Komorowski lengyel és Schmitt Pál, Magyarország köztársasági elnöke jelenlétében a visegrádi országok zeneszerzőinek egy-egy művét adta elő, óriási sikerrel. A zenekart Medveczky Ádám vezényelte. "Óriási megtiszteltetés, elismerés zenekarunk számára, hogy egy ilyen jelentős ünnepen nem szokásos módon egy pesti zenekar kapott felkérést, hanem a Savaria Szimfonikus Zenekar" – hangsúlyozta Mérei Tamás igazgató.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek