A hétvégén lesz a Velemi Gesztenyeünnep

Az évszázados hagyományokra emlékezve 18 éve tartja a Megyei Művelődési és Ifjúsági Központ Velemben minden év október közepén a Gesztenyeünnepet. A rendezvény fő attrakciója a gesztenyesütés - az ősöktől ellesett technikával, gyertyán és bükkfa lángján, és tájjellegű gasztronómiai bemutatók neves mesterszakácsok közreműködésével. Emellett idén is számos kulturális program várja a látogatókat, kistérségi, megyei és országosan ismert előadók, népzenészek, táncosok, vidám vásári komédiások és bábszínészek szórakoztatnak. Természetesen a kézművesek sem hiányoznak a gesztenyeünnepről: a falu bejáratától az Alkotóházig, a rendezvény helyszínéig csalogatják az árusok a vendégeket – tudtuk meg Parais Istvántól, az MMIK megbízott igazgatójától.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek