A szentgotthárdi Opel gyár a Financial Timesban

Az üzleti lap Magyarország fejlődő autóipari befektetéseiről ír, kiemelve a Mercedes kecskeméti beruházását, a szentgotthárdi Opelt és a Bosch miskolci terjedését. Megjegyzi, hogy Magyarország a rendszerváltást követően az autóipari befektetések központja volt, jelenleg szorosan Szlovákia és Lengyelország előtt még mindig az élen áll. További befektetések is vannak a láthatáron – írja a lap - az Audi és a BOSCH fejlesztései mellett az Opel 500 millió euróból építi új motorgyárát Szentgotthárdon. A Financial Times szerint az autógyártók a képzett vagy képezhető munkaerő, a megfelelő infrastruktúra, valamint az általában elérhető állami támogatások miatt települnek Magyarországra. Ugyanakkor a képzett dolgozók alacsony száma egyre nagyobb gondot jelent a cégeknek, megfelelő szakképzés hiány miatt a külföldi vállalatok maguk oldják meg az alkalmazottak oktatását.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek