Leonardo Da Vinci aláírásából egyetlenegy maradt meg - jelentette be kutatásainak eredményeit Luciano Sassi, a milánói állami levéltár grafológusa. A kutató megerősítette, hogy a milánói levéltárban őrzött, a világon egyedüli Leonardo-aláírás eredeti. A hírt közlő olasz sajtó arra emlékeztetett, hogy az 1452-1519 között élt művész balkezes volt és nem szívesen használta aláírását, műveit sem gyakran jegyezte az alkotó nevével. Leonardo aláírása egy munkaszerződésen szerepel: 1483. április 25-én, a milánói közjegyző, Antonio de Capitano előtt a város egyik temploma, a San Francesco Grande apátja festményt rendelt Leonardótól és a Milánót uraló Sforzák udvari művészeiként dolgozó De Predis fivérpárostól.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!