A rendőrség nyomoz a Fudan Alapítvány után

Vadai Ágnes újabb írásbeli kérdését értékelte feljelentésként Polt Péter legfőbb ügyész.

Vadai Ágnes újabb, ügyészséghez intézett írásbeli kérdését értékelte feljelentésként Polt Péter legfőbb ügyész. Ezért az V. Kerületi Rendőrkapitányság járhat utána annak, hogy mi történt a Fudan Hungary Egyetemért Alapítvánnyal - számolt be a Telex.

Mint korábban mi is beszámoltunk róla, Hónapok óta próbál utánajárni Tompos Márton, a Momentum szóvivője és frakcióvezető-helyettese annak, hogy hová tűnt a pillanatnyilag nem létező egyetemet működtető Fudan Hungary Alapítvány, amely 14 milliárd forint értékű közvagyont kapott az államtól.

A politikus nemrég egy videót is közzétett arról, hogy a szervezet nyomtalanul eltűnt azokból az irodaházakból, ahova korábban be volt jelentve. A cégbíróságon megtudta, hogy a szervezet nem adott be székhely-módosítási kérelmet, így elvileg továbbra is a Kéthly Anna téren van a székhelyük, pedig onnan már áprilisban eltűntek. Ez pedig törvénytelen - hívta fel a figyelmet Tompos.

Mivel régebben a Márvány utcában volt az alapítvány székhelye, ezért oda is elment, de a recepción annyit tudott csak meg, hogy hírzárlat van, ott sem tudnak semmit az alapítványról.

Mindeközben persze a Fudan Hungary Egyetemért Alapítvány tavalyi beszámolója szerint a fizetésekről nem feledkeztek meg: a főigazgató bére havi bruttó 2,1 millió forint, az öt kuratóriumi tagnak havi 811 ezer forintot, a felügyelőbizottsági tagoknak havi 740 ezer forintot fizetnek.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet