Stekovics Gáspár szombathelyi festő- és fotóművész osztotta meg először a hírt Facebook-oldalán, amit aztán a megyei napilap is megerősített: 91 éves korában elhunyt Horváth János Vas megyei képzőművész.
Horváth János nemcsak műveivel, de különleges egyéniségével is sok örömet okozott rajongóinak, ismerőseinek és tanítványainak.
Ez utóbbiból pedig akadt jócskán, mivel a Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskolán sok ezer hallgatót tanított, ahonnét tanszékvezető főiskolai tanárként 1992-ben ment nyugdíjba.
Ezután az Őrségben élt elvonultan.
Életében számtalan kiállítása volt, köztéri alkotásai többek között Celldömölkön, Hajdúhadházon, Őriszentpéteren és Debrecenben maradtak fenn az utókorra. Részletesebb életrajzot például itt talál.