Szerdán nagyot zuhant a forint árfolyama, délután öt órakor még 402 forintért is jegyezték az eurót. Két hónapja nem volt ilyen gyenge a forint, március elején még a 370-es euró-árfolyam körül is mozgott a magyar fizetőeszköz - írja az MTI.
Csütörtök reggelre viszont némi erősödés látszik, reggel 396,39 forinton jegyezték a 12 órával korábbi 400,63 forint után. A dollár jegyzése 373,98 forintra húzódott vissza 379,72 forintról.
Ezzel együtt a csütörtök reggeli jegyzésén a hét eleji kezdéshez képest 3,4 százalékkal áll gyengébben a forint az euróval, 3,9 százalékkal gyengébben a dollárral szemben.