A Keszthelyi Járásbíróság tárgyalás mellőzésével döntött annak a párnak az ügyében, akik 12 embert ejtettek át internetes hirdetéseken keresztül – közölte a Zalaegerszegi Törvényszék.
A közlemény szerint a vádlottak 2020 júliusától november végéig egy internetes hirdetési oldalon fiktív néven különböző termékeket – ruhaneműt, mobiltelefonokat, arany ékszereket – kínáltak eladásra.
Az árukat sajátjukként szerepeltették, a vevőktől előre utalást kértek a másodrendű vádlott bankszámlájára, amelyhez az első rendű vádlott is hozzáfért.
A vásárlók Keszthelyről és az ország számos más településéről utaltak pénzt, 7600 forint és 80 400 forint közötti összegeket.
A férfi és nő a pénz beérkezését követően azt ígérték a vevőknek, hogy postára adják a termékeket, azonban ezt egy esetben sem teljesítették: elérhetetlenné váltak, s a pénzt a saját és a családjuk megélhetésére fordították.
2020 decemberében az elsőrendű vádlott megegyezett egy férfivel, hogy mobiltelefonért cserébe két nemesacél nyakláncot és egy karkötőt küld neki. A sértett a telefont postán fel is adta, azonban a férfi az ékszereket nem juttatta el. A csalók 12 sértettnek összesen 466 ezer 270 forint kárt okoztak, amelyből 80 zer400 forint megtérült.
Mindkét vádlott egy rendbeli társtettesként elkövetett csalás bűntettét és négy rendbeli társtettesként elkövetett csalás vétségét valósította meg. Továbbá az rendű vádlottat három rendbeli csalás bűntettében és három rendbeli csalás vétségében, míg a másod rendű vádlottat egy rendbeli csalás vétségében is bűnösnek találta a bíróság. Ezért az elsőrendű vádlottat 600 ezer, míg a másodrendű vádlottat 560 ezer forint pénzbírságra ítélte.
A büntetővégzés jogerős.