Nem valószínű, hogy lakópark lesz a SZOVA Jászai Mari utcai területén

Állítólag több elképzelés is van, de először meg kell épülnie az új közszolgáltató központnak.

A hét elején mutattuk be Lakóparkok épülnek az üres szombathelyi üzemek helyén 2019. April 08. 07:51 , milyen lakópark épül Szombathelyen, a Jászai Mari utca mellett egykor üzemi területen. Cikkünk megjelenése után aztán olyan információt kaptunk, hogy a területet nem adják el, inkább hasznosítják.

SZOVA telephely
Nagy Jácint

A városi közszolgáltató cégek új, közös telephelye Kétmilliárdos építkezéssel, új közszolgáltató központtal termel bevételeket a SZOVA 2018. October 30. 13:38 az iparterületen, a Sárdi-ér utca mellett lesz. Jelenleg a terület közművesítése folyik, közben zajlik a közbeszerzési eljárás a kivitelezésre. Ha megvan a kivitelező, a szerződéskötéstől számított másfél év múlva költöznek a közszolgáltatók, és megürülnek a jelenleg használt telephelyeik, irodáik. Így a SZOVA Jászai Mari utcai telephelye is.

Korábban többször elhangzott, hogy ezeket az ingatlanokat hasznosítják, akár értékesítik is, de kiderült, elsősorban a hasznosításon van a hangsúly.

SZOVA telephely
Nagy Jácint

Nemény András, a körzet városi képviselője nem tartja valószínűnek, hogy a telephelyen új lakások épüljenek, a most épülő két társasházzal együtt nagyos sokan laknak majd a közelben, és most is rossz a közlekedés. A területnek más funkciót tudna elképzelni, felvetette, hogy akár idősek otthonát is alakíthatnak ki ott. De bármilyen célra hasznosítják a területet, ahhoz az önkormányzati költségvetésen kívüli forrást kell találni.

Két társasház már épül az utcában
Nagy Jácint

Megkérdeztük a SZOVÁ-t, ahol azt a választ kaptuk, hogy jelenleg nincs terv idősek otthona építésére a Jászai Mari utcában.

Más forrásból viszont úgy értesültünk, hogy a közszolgáltató cégek megüresedő ingatlanjaira vannak hasznosítási tervek, koncepciók. Viszont jelenleg nem aktuális ezekről beszélni, mert most az a feladat, hogy elkészüljön az új közszolgáltató központ.

Forrásunk abban biztos volt, hogy úgy nem adják el a területet, hogy azon a vevő azt építsen, amit akar, ha értékesítik akkor is csak meghatározott célokra. De az a prioritás, hogy a város hasznosítsa majd a felszabaduló ingatlanokat.

SZOVA telephely
Nagy Jácint

Mi tesszük hozzá, hogy hasonló módszerre volt már példa. Amikor az Epcos kiköltözött a Szent László király és Géfin Gyula utcák közti területről, először egy új egyetemi campust Megmutatjuk, milyen lesz Szombathely új, egyetemi városrésze 2014. December 19. 15:48 terveztek oda. De ahogyan telt az idő, úgy változtak az igények és a terv is, jelenleg egy vívócentrum és egy cserkészház épül Ilyen lesz a sokszázmilliós vívócsarnok és új cserkészház a régi REMIX helyén 2018. October 17. 12:59 ott, ha ezek elkészülnek, utána döntenek a terület további részének hasznosításáról.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet