Az illmici tűzoltókat vasárnap dél körül először egy kis tarlótűzhöz riasztották, de nem sokkal később már egy komolynak mondható nádastüzet kellett oltaniuk. A megélénkülő szél ugyanis gyorsan továbbvitte a lángokat, amik így a Fertő tó nádasát is felperzselték.
Összesen mintegy 30 hektárnyi nád vált a lángok martalékává, a helyiek mellett a mosonbánfalvi (Apetlon), pátfalui (Podersdorf), boldogasszonyi (Frauenkirchen) és gálosi (Gols) tűzoltók megfeszített munkájának köszönhetően délután négy órára sikerült megfékezni a tüzet. Az oltási munkálatokban összesen 90 tűzoltó és 18 tűzoltóautó vett részt.