A Sárvári Járási Ügyészség jármű önkényes elvételének bűntette és kétrendbeli ittas járművezetés vétsége miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki a vád szerint igen enyhe fokban ittasan vezetett személygépkocsit 2022 áprilisában Sárváron.
Majd alig 10 nappal később engedély nélkül elvette az ismerőse által használt autót Szombathelyen és azt közepes-enyhe fokban ittasan vezette.
A járási ügyészség pénzbüntetés és közúti járművezetésétől eltiltás kiszabását indítványozta a vádlottal szemben, akinek büntetőjogi felelősségéről a Sárvári Járásbíróság fog dönteni – áll a Vas Megyei Főügyészség közleményében.