Látványosan csökken a lakossági áramfogyasztás

Visszaesett az áramfogyasztás a rezsicsökkentés módosítása után.

A kormány július 13-án jelentette be, hogy módosítja a rezsicsökkentés rendszerét. A felhasználók azonnal reagáltak is, és a Mavir honlapján közölt adatok az áramfogyasztás látványosan visszaesett – írja a portfolio.hu.

Mint írják, idén májusban még szinte pontosan akkora volt a teljes hazai villamosenergia-felhasználás (3628,9 GWh), mint a rekord éves fogyasztást hozó 2021 májusában (3627 GWh).

Júniusban viszont már 3,5 százalékkal volt kisebb a havi felhasználás (3634,7 GWh), mint az egy évvel korábban regisztrált júniusi történelmi rekord (3767,3 GWh).

Július 1-je és 24-e között a rendelkezésre álló adatok szerint még látványosabb csökkenés mutatkozott. Ugyanis 4,6 százalékkal maradt el az ország áramfogyasztása (2930 GWh) a tavalyi hasonló időszakétól (3072).

Azt is látni, hogy a felhasználás a részleges lakossági rezsiemelés kihirdetése után az idei július 14-24-i időszakban már több mint 5,2 százalékkal múlta alul a fogyasztás (1324,191 GWh) az egy évvel korábbi bázist (1397,460 GWh).

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek