Lengyelország belép a háborúba, ha Ukrajna veszít?

Hétfő reggeli háborús hírek.

Háborúba lép Lengyelország, ha Ukrajna veszít Oroszország ellen – jelentette ki Lengyelország párizsi nagykövete a francia LCI-nek - írja a Telex.

A nagykövet szerint Ukrajna a nyugati értékeket, civilizációt védi a háborúban, ezért kénytelenek lesznek megvédeni ezeket az értékeket, ha Ukrajna veszít.

A lengyel külügyminisztérium azonnal finomította a nagykövet kijelentését, a felelősséget a sajtóra hárította, félreértelmezésről és kontextusból való kiragadásról beszéltek.

Az ukránok támadnak

A Portfolio ukrajnai háborúval foglalkozó elemzőkre hivatkozva azt írja, ukrán ellentámadás indult Bahmut térségében, Ivanivszke felé. A közösségi oldalakra posztolt videókon az látszik, hogy az offenzívát nagy mennyiségű páncélozott jármű, elsősorban amerikai M113-asok és ezek holland másolata, az YPR-765 támogatja.

A héten Moszkvába látogat Hszi Csin-ping kínai elnök, ahol több napig tart tárgyalássorozat vár rá. A CNN azt írja, Vlagyimir Putyin orosz elnök elsősorban fegyvereket akar kérni Kínától. Az Egyesült Államok szerint Peking fontolóra vette a kérést, de továbbra is alacsony a valószínűsége annak, hogy az ázsiai nagyhatalom ilyen nyíltan beleáll a konfliktusba.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek