Csütörtök reggel érkezett meg a Berzsenyi térre a város adventi koszorúja, amit a szombathelyi Herman Ottó iskola diákjai díszítettek fel, melynek alapját mintegy 4-5 mázsa fenyő adja, amihez egy tonna mennyiségű alapanyagra volt szükség - írja Szombathely város Facebook-oldala.
Mint írják, a koszorú 4 gyertyáját a korábbi évekhez hasonlóan idén is Ávár Tibor, Guinness-rekorder gyertyaöntő készítette el.
Az adventi koszorú gyertyáinak meggyújtására ökumenikus szertartás és ünnepi liturgia keretében szombatonként 16:30-kor kerül sor: november 29-én, december 6-án, december 13-án és december 20-án.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!