A Zalaegerszegi Járásbíróság tárgyalás mellőzésével döntött annak a férfinak az ügyében, aki felháborodásában késeléssel fenyegetőzött. A megállapított tényállás szerint a vádlott 2022. július elsején a kora reggeli órákban Zalaegerszegen közlekedett kerékpárjával a járdán.
Előtte egy négyfős társaság haladt, melynek egyik tagja megjegyezte, hogy a férfinak biciklivel inkább a kerékpárúton kellene közlekednie. A rövid kölcsönös szóváltás közben a vádlott mérgében földhöz vágta a biciklijét, a társaság pedig tovább haladt, majd betért egy dohányboltba.
A férfi ide is követte őket, s egyikükkel ordítozni kezdett, „késsel szurkálással” fenyegetőzött, felindultságában azt kiabálta, hogy „megöllek titeket”. A többiek igyekeztek visszatartani a vádlottat társuk bántalmazásától, ekkor azonban a férfi feléjük ütött és kettőjüket eltalálta a nyakuknál, majd elfutott.
A Zalaegerszegi Járásbíróság a vádlottat bűnösnek találta garázdaság vétségében és 120.000 forint pénzbüntetésre ítélte. A büntetővégzés jogerős – közölte lapunkkal a Zalaegerszegi Törvényszék.