„Megöllek titeket” - kiabálta a férfi, miután rászóltak, hogy nem a járdán kellene bicikliznie

Még neki állt feljebb. Késsel fenyegetőzött és még bántalmazott is két embert.

A Zalaegerszegi Járásbíróság tárgyalás mellőzésével döntött annak a férfinak az ügyében, aki felháborodásában késeléssel fenyegetőzött. A megállapított tényállás szerint a vádlott 2022. július elsején a kora reggeli órákban Zalaegerszegen közlekedett kerékpárjával a járdán.

Előtte egy négyfős társaság haladt, melynek egyik tagja megjegyezte, hogy a férfinak biciklivel inkább a kerékpárúton kellene közlekednie. A rövid kölcsönös szóváltás közben a vádlott mérgében földhöz vágta a biciklijét, a társaság pedig tovább haladt, majd betért egy dohányboltba.

A férfi ide is követte őket, s egyikükkel ordítozni kezdett, „késsel szurkálással” fenyegetőzött, felindultságában azt kiabálta, hogy „megöllek titeket”. A többiek igyekeztek visszatartani a vádlottat társuk bántalmazásától, ekkor azonban a férfi feléjük ütött és kettőjüket eltalálta a nyakuknál, majd elfutott.

A Zalaegerszegi Járásbíróság a vádlottat bűnösnek találta garázdaság vétségében és 120.000 forint pénzbüntetésre ítélte. A büntetővégzés jogerős – közölte lapunkkal a Zalaegerszegi Törvényszék.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek