Szír menekültek fogták el a merényletre készülő férfit Lipcsében

A körözési fotó alapján ismerték fel, elfogták, megkötözték és szóltak a rendőröknek.

Vasárnap késő este egy lipcsei rendőrőrsön jelentkezett egy szíriai menekült azzal, hogy lakótársaival a körözési fotó alapján felismerték, elfogták és megkötöztek egy feltételezett merénylőt. A gyanúsítottról egy mobiltelefonos felvételt is mutatott - mondta Jörg Michaelis, a szászországi rendőrség vezetője.

A rendőrök röviddel éjfél után őrizetbe is vették a gyanúsítottat, Dzsaber al-Bakrt. A nyomozás eddigi adatai alapján kapcsolatban állhatott az Iszlám Állam terrorszervezettel, és valószínűleg robbanómellényt akart készíteni. Az még nem ismert, hogy hol akart merényletet elkövetni, meglehet, hogy még nem választott célpontot.

Az elfogott gyanúsított, Dzsaber al-Bakr
DPA / Polizei Sachsen

A 22 éves gyanúsított tavaly februárban érkezett Németországba, júniusban menekült státuszt kapott. A szászországi Eilenburgban volt a bejelentett lakóhelye. Az idén szeptemberben vonta magára a hatóságok figyelmét azzal, hogy pokolgép készítéséhez szükséges információkat keresett az interneten. Szombat kora hajnalban akarták őrizetbe venni, e akkor távozott az épületből, és nem sikerült feltartóztatni. Egy figyelmeztető lövést is leadtak, hogy álljon meg. Célzott lövést azért nem tudtak rá leadni, mert másokat is veszélyeztettek volna - mondta Michaelis.

A lakásban aceton-peroxidot (TATP) találtak, és a rendkívül veszélyes és instabil robbanószer mellett gyutacsokat és más, pokolgép készítéséhez szükséges anyagot is lefoglaltak. A gyanúsítottnak egy társa is lehetett, a lakás 32 éves, menekült szír bérlője, őt őrizetbe vették.

Markus Ulbig szászországi belügyminiszter és Ulrike Demmer, a szövetségi kormány helyettes szóvivője is kifejezte köszönetét mindenkinek, aki segített elfogni a gyanúsítottat.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Terror