Müller Cecília a szerdán közzétett videójában azt mondta, hogy „feltehetőleg nyugodt és vírusmentes ünnepek elé nézhetünk járványügyi szempontból”.
A biztonságunk szerinte annak köszönhető, hogy „a COVID-járvány legyőzésére sikeresen fogott össze az egész ország”.
A tisztifőorvos azt is mondta, hogy mindez elsősorban az egészségügyi dolgozóknak köszönhető, valamint azoknak az embereknek, akik a rémhírek ellenére felvették az oltást.
„Nagyon fontos volt a lakosságnak a fegyelmezettsége”, és az, hogy „minden félretájékoztatással ellentétben” az emberek megfogadták a szakemberek tanácsait.
Müller kiemelte, hogy a kormány is megtett mindent a vakcinák, orvosi eszközök és gyógyszerek beszerzéséért.