Nagy fejlesztés kezdődik Jánosházán

Újabb 300 négyzetméter alapterületű gyártócsarnokot építtet a Festék Bázis Gyártó és Kereskedelmi Zrt., az új létesítmény alapkövét szerdán rakták le – tájékoztatta az MTI-t a társaság vezérigazgatója.

Hancs Imre vezérigazgató közölte: a 320 millió forintos fejlesztéshez több mint 160 millió forint uniós pályázati támogatást nyert el a társaság a Széchenyi Plusz program keretében, amihez 60 millió forint saját erőt és 100 millió forint hitelt társítottak.

A cég festékgyártással foglalkozik, évente 650 ezer liter festéket állít elő. Termékeiket Magyarországon értékesítik, melyek az ország festékboltjainak hetven százalékában megtalálhatóak a polcokon – ismertette a cégvezető.

Vas megyében Jánosházán és Celldömölkön van telephelyük.

Az új gyártócsarnokban oldószeres festékeket gyártanak majd, a projekt részeként a gyártási technológiát is fejlesztik, aminek köszönhetően olyan festékeket tudnak készíteni amelyek a kezelt felületeknek elektrosztatikus kisülés elleni (ESD) védelmet tudnak nyújtani – mondta a vezérigazgató.

Hozzátette, hogy a fejlesztéstől már az első évtől 50-100 millió forintnyi árbevétel növekedést várnak, terveik szerint 5-10 emberrel tudják majd növelni jelenleg 43 fős létszámukat.

A nyilvános cégadatok szerint a Festék Bázis Gyártó és Kereskedelmi Zrt. – amelynek tulajdonosa két magyar magánszemély – 2019-ben 670,5 millió forintos nettó árbevétel mellett 20,7 millió forintos adózott nyereséget ért el, 2020-ban 950,6 millió forint árbevétel mellett 69 millió forintra nőtt az adózott nyereség, 2021-ben pedig 1 milliárd 139 millió forintos nettó árbevétel mellett a nyereségük 84 millió 508 ezer forint volt.

2022-ben a vezérigazgató elmondása szerint 1,2 milliárd forint körüli árbevételt terveznek.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Gazdaság