A polgármesteri hivatal osztályvezetője levélben figyelmeztetett, hogy ne kövessek el szabálysértést, mert a sziklák után közterület-foglalási díjat kellene fizetnem - közölte lapunkkal a szombathelyi Mátyás király utcában a parkolásgátló sziklákat kipakoló lakó.
Július közepén írtuk Valaki nagyon erős volt, és csinált egy privátparkolót 2023. July 12. 11:00 , hogy titokzatos sziklák jelentek meg a Mátyás király utca elején, az út szélén. Gyorsan kiderült
"Én vagyok az erős ember, aki be akarja tartatni a KRESZ-t" 2023. July 12. 16:07 , hogy egy ott lakó férfi akarta így megakadályozni az illegális parkolást, ahogyan ő fogalmazott, betartatja a KRESZ-t.
Két nap sem telt el, amikor egy újabb lakó jelentkezett, és arra hívta fel a figyelmet, hogy régóta folyik már a harc az említett részen az autósok és a lakók között. Itt ugyanis tilos a parkolás a KRESZ szerint, ennek ellenére rendszeresen parkolnak ott szabálytalanul.
Van, ahol oszlopokat szereltek fel az út szélére, máshol fákat ültettek. A sziklákat kipakoló autós is a parkolást akarta megakadályozni, a hivatal viszont figyelmeztette, hogy ha közterületre sziklákat pakol le, akkor ahhoz közterület-foglalási engedély kell, és díjat is kell fizetnie.
A lakó viszont azt mondja, hogy területfoglalási díjat gazdasági tevékenység végzésekor kell fizetni, ő nem végez ilyet, csak a KRESZ-t akarja betartatni.
Mint írja, a saját költségén hívott egy igazságügyi közlekedési szakértőt Győrből, akinek megmutatta a helyszínt és az utcát. A szakértő négy okot állapított meg, ami miatt tilos parkolni az utca ezen szakaszán.
Itt kanyarodik az utca és kanyarban tilos megállni, ahogyan a járdán is tilos parkolni, kivéve, ha azt tábla engedélyezi. Itt nincs ilyen tábla. Tilos megállni ott, ahol az autó az útmenti ingatlanra való behajtást, vagy az onnan való kihajtást az ingatlannal rendelkezni jogosult hozzájárulása nélkül akadályozza.
És a negyedik: várakozni tilos tábla van az út ezen szakaszán.
A lakó szerint olyan területen, ahol négy jogszabály is tiltja a parkolást, neki nem kell közterület-foglalást fizetnie, ha megakadályozza a szabályszegést. Azt is kifogásolja, hogy a hivatali állásfoglalásban meg sem említik a KRESZ-t.
Mint írja, tisztában van azzal, hogy az ügy folytatódik, úgy véli, a bíróság dönt majd végül.