A szombathelyi Dobó SE olimpiai és Európa-bajnok, vb-ezüstérmes dobóatlétája ez év elején bukott meg a doppingteszten
NSO: Pars Krisztián megbukott a doppingteszten 2018. April 10. 17:31 , a nyár elején jogerőssé vált
Jogerőssé vált Pars Krisztián másfél éves eltiltása 2018. June 29. 10:02 másfél éves eltiltása.
Pars most a nemzetisport.hu-nak adott hosszabb interjút, ebben beszél arról is, hogyan buktt meg a doppingteszten, és hogyan került a tiltott szer a poharába.
Pars kijelentette, hiba volta a fegyelmi tárgyaláson arra hivatkoznia, hogy valamit becsempészhettek az italába. Ezt ugyanis saját maga tette meg.
Egy születésnapi bulin követtem el azt a buta hibát, hogy alkoholos állapotban kipróbáltam valamit, amit addig sohasem. Az ital és az a valami gyorsan hatott, és nekem akkor pontosan arra volt szükségem, hogy kiszakadjak a valóságból, és a kellemes bódulatban végre ne a gondjaim foglalkoztassanak.
Elmesélte a lebukását is, a szombathelyi pályán edzett éppen, amikor megjelentek az ellenőrök, és tőle is mintát kértek. Nem is gondolt arra, hogy az a
bizonyos kedvcsináló
a vesztét okozhatja.Kijelentette, biztos abban, hogy nem a vele együtt piáló barátai dobták fel, a legjobban attól félt, olyan hosszú időre eltiltják, hogy esélye sem lesz a visszatérésre.
Ha a WADA nem fogadta volna el a Magyarországon kiszabott másfél éves eltiltásom mértékét, a legrosszabb esetben négy esztendőre is kivonhattak volna a forgalomból. Magamat nevetném ki, ha most azt mondanám, hogy a körülményekhez képest viszonylag jól jártam, mert a pofont vidéken sem szokták megköszönni
Pars Krisztián 2019. július 13-án térhet vissza a versenyzéshez.