Szerdán sajtótájékoztatóval egybekötött terepmustrát tartott Puskás Tivadar polgármester és Koczka Tibor alpolgármester a herényi temető bővítésével kapcsolatban. Szombathelyen egyébként jelenleg 11 temető van, ezek közül öt funkcionál. Mivel a többi betelt, és temetésre nem használható, időszerű volt már lépéseket tenni a bővítés érdekében. Ez történik most a szombathelyi Herény városrészen, ahol a munkálatokat hajléktalanok végzik.
Puskás Tivadar polgármester beszélt arról, hogy az itt zajló közmunkát egy idén márciusban indult 27 millió forintos pályázatból finanszírozzák. A pénzt a telkek rendezésére, a munkaeszközökre, valamint a hajléktalanok kifizetésére fordítják. A projekthez egyébként hozzátartozik Szombathely játszótereinek gondozása és felügyelete is, amelyet szintén közmunkások végeznek.
Koczka Tibor szerint a projekt abból a szempontból is fontos, hogy a hajléktalanok így hozzá tudnak járulni ellátási költségeikhez, ez pedig némiképp az önkormányzat dolgát is megkönnyíti. A büdzsében egyébként szerepel egy mosodai program is, ami keretében 110 hajléktalannak a lepedőjét és ruháit tisztítják egy központi mosodában. Az alpolgármester megemlítette, hogy a sírkertek létrehozására kisajátított telkekkel több mint 10 ezer négyzetméterrel bővül a herényi temető. A tereprendezés, illetve parcellák kialakítása az elkövetkező pár hónap feladata lesz.
Egyébként kíváncsiak lennénk, hogy az új
nekropolisz
leendő szomszédai mit szólnak a helyzethez, mivel az itt található ingatlanok árai, alighanem gyorsan elindulnak majd a lejtőn az átalakuló környezet miatt. Ha belegondolunk, elég horrorisztikus érzés lehet egy temető szomszédságában élni a mindennapokat.