Szombathely Hétköznapi Hőse: Dr. Kismarosiné Fekete Andrea

Nem mosta el az első az I. Teraszkoncertet, ahol a Culture Cuvée és a Koprive zenekarok léptek fel.

Csütörtök este - a szeszélyes időjárás miatt - módosított helyszínen, a Városháza előtti téren rendezték meg az I. Teraszkoncertet Szombathelyen.

A szabadtéri koncerthangulatról a Culture Cuvée és a Koprive zenekarok gondoskodtak, de sor került a Hétköznapi Hősök díjátadóra is.

Ezúttal a városháza előtti téren gyűlt össze a tömeg
Nagy Zoltán

Erre az elismerésre minden olyan magánszemély jelölhető volt, aki a környezete megítélése szerint sokat tesz a közösségért, a szombathelyi emberekért.

2025-ben a díj nyertese a szavazatok alapján: Dr. Kismarosiné Fekete Andrea lett.

A Culture Cuvée zenekar
Nagy Zoltán

Közel 18 éven át dolgozott a Szombathelyi Korai Fejlesztő Központban, ahol – ahogy ő maga fogalmazott – „fantasztikus kollégák és vezetők mellett” tehette dolgát. Amikor azonban az élet úgy hozta, hogy változtatni kellett, egyvalami biztos volt: a gyerekeket és családjaikat, akikkel addig dolgozott, nem akarta magukra hagyni. Így született meg a Fészkelődő Gyerekkuckó, ahol azóta is ő a motor, a szív és a lélek. Dévény szakgyógytornászként mindig is a korai mozgásfejlesztés elkötelezett híve volt, és most ennek a központnak a vezetőjeként segíti a hozzá forduló családokat – egyre bővülő szakmai csapattal.

Dr. Kismarosiné Fekete Andreát Károlyi Ákos jegyző és László Győző alpolgármester köszöntötte
Nagy Zoltán

A „csapat” pedig elkötelezett, tapasztalt, szívvel-lélekkel dolgozó terapeutákból áll, akiknek munkájában Fekete Andrea példája, embersége és lelkesedése iránytűként szolgál. És ami külön öröm: a fiatal kollégák is tőlük tanulhatják, mit jelent valójában segíteni.

Idén első alkalommal rendezték meg a Teraszkoncertet
Nagy Zoltán

A Gyerekkuckó ma már több szakterületet ölel fel – mozgásfejlesztés, logopédia, pszichológia, gyógypedagógia – hogy együtt, csapatban tudjanak „választ” adni a szülők kérdéseire, aggodalmaira. Miközben a szakmai oldalon minden működik, Fekete Andrea az, aki reggel elsőként érkezik és este utolsóként zárja be az ajtót. Ő az, aki viszi a mosatlan ruhákat, kiviszi a szemetet, és gondoskodik arról, hogy a kollégáknak legyen mindig friss kávé – mert tudja, hogy az is a „rendszer része”. Ő az, aki mindenhol ott van, mindig készenlétben. Nem szereti azt mondani, hogy „majd holnap”. És ha a Gyerekkuckóban mégsem található meg a megoldás egy kisgyermek problémájára, akkor nem hátrál meg. Megkeresi az utat, a kapcsolatokat, ha kell, adományt szervez, csak hogy célba érjen a segítség – ahová igazán kell.

Nem mosta el az eső a Teraszkoncertet
Nagy Zoltán
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet