Tisza-győzelemre vágyik a szombathelyi képviselők többsége

A jósgömböt mikrofonra cseréltük és így jártunk utána annak, mi lehet az áprilisi választás végeredménye.

A közgyűlés előtt kértük meg a szombathelyi városi képviselőket egy gyors esélylatolgatásra: szerintük mi várható az áprilisi választáson, és ki jöhet ki győztesen a politikai versenyből, illetve arra is kíváncsiak voltunk, hogy lehet-e olyan párt, akinek a mérleg nyelve szerep jut.

Érdekes válaszokban nem volt hiány, de az Éljen Szombathely! képviselői ellenzéki győzelemre számítanak, volt aki a kétharmadot sem tartja elérhetetlennek a Tisza Párt számára.

A Fidesz képviselői ezzel szemben magabiztosan saját győzelmüket prognosztizálták, szerintük a kormánypárt stabil támogatottsága most is elegendő lehet a sikerhez.

A Mi Hazánk képviselője és egyben jelöltje, Danka Lajos némileg más megközelítést választott: saját magát tartja a legesélyesebbnek, ugyanakkor úgy fogalmazott, hogy a választás kimenetele sokak számára inkább hit kérdése, mintsem racionális kalkulációé.

Czeglédy Csaba is kettős szerepben nyilatkozott nekünk, de ő már óvatosabban fogalmazott. Szerinte túlzás lenne „földindulásszerű” Tisza-győzelmet várni, inkább kiegyenlített küzdelemre számít.

Bár a jóslatok eltérnek, egy dologban egyetértés látszik: az áprilisi választás nemcsak az erőviszonyokról, hanem a választók hangulatáról is sokat elárul majd. A részleteket pedig az alábbi videónkban láthatják:

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Választás 2026