A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság járőrei az M1-es autópályán akartak megállítani egy személyautót vasárnap este 22 óra körül- közölte a rendőrség. Az autó vezetője azonban nem állt meg, majd - eddig ismeretlen okból - egy Győr melletti lehajtónál felborult.
Az autóban a 23 éves szerb sofőrön kívül további tíz, magát afgán állampolgárnak valló külföldi utazott. Az első adatok szerint a kocsiban ülők mindegyike megsérült, a mentősök látták el őket.
A sofőrrel szemben a rendőrség embercsempészés bűntettének gyanúja miatt eljárást indít, a menekülteket meghallgatásuk után a rendőrök visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz.