A soproni rendőrök 2022. július 16-án 0 óra 38 perckor közlekedésrendészeti ellenőrzés alá vontak egy 30 éves helybeli férfit, aki Sopron belterületén, az Ágfalvai út felől közlekedett a Bánfalvai úton személygépkocsijával.
Az intézkedés során a gépjárművezetővel szemben alkoholtesztert alkalmaztak, amely pozitív értéket mutatott, ezért őt további mintavételre előállították, valamint vezetői engedélyét elvették. A rendőrök a sofőrt gyanúsítottként hallgatták ki, aki kihallgatása során elismerte, hogy a vezetése előtt alkoholt fogyasztott.
A soproni férfival szemben büntetőeljárás indult járművezetés ittas állapotban vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt – adta ország-világ tudtára a rendőrség.
A Soproni Rendőrkapitányság az ügy vizsgálata során a szükséges eljárásokat elvégezte, és az iratokat a Soproni Járási Ügyészségnek megküldte.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!