Utcára kerülhet a Haladás tenisz szakosztálya

Épül az új szombathelyi stadion, szeptemberben ledózerolják a teniszpályákat.

A Haladás VSE tenisz szakosztálya ez elmúlt száz évben rengeteg tehetséges sportolót nevelt, akik az országos versenyeken is jól szerepeltek. A szombathelyi teniszklub fennmaradása azonban veszélyben van, ugyanis a Rohonci úti stadion építése szeptemberben elindul, a teniszpályák helyére parkoló kerül, egyelőre pedig nem született megoldás a szakosztály átköltöztetésével kapcsolatban.

Vágvölgyi Bálint

- Úgy gondolom, az alapprobléma nem magával a stadion építésével van, hanem azzal, hogy milyen áldozatokkal jár mindez, ugyanis az itt kiépülő parkolóval hét teniszpálya semmisül meg. Amikor hallottunk a tervről, tudomásul vettük, hogy költöznünk kell innen, azonban azóta sem biztosított számunkra a város egy olyan területet, ahol folytatni tudnánk a sportolást. Szeretnénk egy helyet, ahol kulturált körülmények között tudunk teniszezni, hasonlóan a most meglévő infrastrukturális feltételekhez: pályákkal, öltözőkkel és klubházzal – mondta az egyik teniszpálya bérlője.

Garai Antal Atom

– Úgy tudom, hogy szó esett arról is, hogy a Dolgozók utcai Sportliget teniszpályáit használhatnánk ideiglenesen, de ez nem jelentene megoldást a problémára, mivel egyrészt itt egy másik csapat játszik, másrészt nincs akkora kapacitása ennek a helynek, hogy két teniszklub sportolóit rendszeresen tudja fogadni - folytatta.

Garai Antal Atom

– Mivel egy hónap van hátra a klubhelyünk ledózerolásáig, megoldás pedig még nem született, kétségbeesésünkben elindítottunk egy Mentsük meg a Haladás-teniszt nevű Facebook-oldalt. Szeretnénk ezzel is felhívni magunkra a figyelmet, mert úgy érezzük, hogy a tenisz szakosztály ügye nem kap akkora hangsúlyt, mint amekkorát érdemelne – tette hozzá.

Aláírásgyűjtés a Haladás-teniszért
Facebook

Megkerestük Szabó Évát, a szakosztály vezetőjét, a szombathelyi tenisz ikonikus alakját is, aki később visszavonta nyilatkozatát.

A teniszklub további sorsáról az önkormányzatot is megkérdeztük, a következő választ kaptuk:

A Haladás VSE Tenisz Szakosztálya vonatkozásában megállapítható, hogy a szakosztály a téli időszakban eddig is a Dolgozók utcai Sportligetet használta, amelyre továbbra is lehetősége lesz. Előzőekre figyelemmel a Tenisz Szakosztály elhelyezése érdekében 2016 áprilisáig kell megtenni a szükséges intézkedéseket.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Aktuál