Üzemanyagárak a magyarok kedvenc nyaralóhelyein

És az összes többi európai országban, Oroszországtól Nagy-Britanniáig.

Eljött a július közepe, és vele együtt a nagy kirajzás ideje. Az elkövetkező hetekben honfitársaink százezrei indulnak külföldi nyaralóhelyekre.

Bár az utóbbi években egyre népszerűbb közlekedési eszköz lett a repülő, sokan ma is autóval vágnak neki a több száz – olykor több ezer – kilométeres útnak.

Az ilyen utazás fárasztó ugyan, de megvan a maga hangulata: a végtelen autópályák, a pihenőkben bedobott kávék, az idegen városokban való tanácstalanság mind-mind hozzátartoznak az élményhez.

Az autós vakációk – akárhogy is nézzük – magukban hordozzák a szabadság ízét.

Lapunk most összegyűjtötte az aktuális európai üzemanyagárakat*: egyrészt hasznos információként, másrészt érdekességként is szolgálhat az összehasonlítás.

Az első táblázatba azokat az országokat soroltuk, ahová a magyarok előszeretettel utaznak autóval nyáron (pl. Horvátország, Olaszország), illetve azokat, amelyeken gyakran áthaladnak (pl. Ausztria, Szerbia).

Józing Antal

Ebből jól látszik, hogy a magyar üzemanyagárak valahol a középmezőnyben helyezkednek el. A kelet és nyugat közötti különbségek ugyan még mindig léteznek, de az árak közötti „olló” egyre inkább záródik.

A második táblázat a többi európai országot tartalmazza – ebben az esetben az országokat ábécérendben tüntetjük fel.

Józing Antal

Jelenleg a 95-ös benzin Oroszországban a legolcsóbb (literenként kb. 270 forint), míg a legtöbbet Izlandon kell fizetni érte (literenként kb. 860 forint).

Fontos azonban azt is szem előtt tartani, hogy egy országon belül is jelentős eltérések lehetnek az árakban.

Az autópályák melletti töltőállomásokon jellemzően jóval drágábban kínálják az üzemanyagot, mint a városi vagy kisebb településeken található kutaknál. Ezért érdemes előre megtervezni, hol tankolunk – nemcsak az ár, de a hosszabb utak során a kényelem szempontjából is.

*A cargopedia.net és a tolls.eu alapján

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Gazdaság