Bajnoki címet szerzett az ELTE SEK oktatója a magyar szenior teniszbajnokságon

Valamint egy ezüst- és egy bronzérmet is.

Az ELTE Savaria Egyetemi Központ hivatalos oldalán számoltak be arról, hogy Sákovics Péter három korosztályban is indult a 39. magyar szenior teniszbajnokságon és bizony nem tért haza üres kézzel. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar szombathelyi Sporttudományi Intézetének adjunktusa bajnoki címet, valamint egy ezüst- és egy bronzérmet zsebelt be.

A szabad sajtó nem létezhet nélküled. Támogasd a Nyugat.hu-t!
Támogatom

Mint írják, a verseny szeptember 23. és 26. között zajlott le és a nemzetközi megmérettetések hiányában az év legfontosabb versenye volt a szenior teniszezők számára. Ezzel a bajnoksággal ért véget gyakorlatilag a szabadtéri szezon, ami Sákovics számára igencsak eredményes volt.

Balta Rózsa partnereként a +50-es vegyes párosban szerezte meg a bajnoki címet, a +60-as páros kategóriában Márton Kálmánnal ezüstérmet, egyéniben pedig a +55-ös kategóriában bronzérmet nyert.

Sákovics az év három legfontosabb versenyén, a Budapest, a vidék és a magyar bajnokságon is aranyérmet szerzett, az előbbin mindjárt kettőt, de az első helyezésig jutott a Szentes Béla-emlékversenyen, a nemzetközi Szent István kupán és Keszthely város bajnokságán is.

Sákovics Péter, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar szombathelyi Sporttudományi Intézetének...

Közzétette: ELTE Savaria Egyetemi Központ – 2020. szeptember 28., hétfő