2019. februárban a fogyasztói árak átlagosan 3,1%-kal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál. Az elmúlt egy évben a szeszes italok, dohányáruk és az élelmiszerek ára emelkedett jelentős mértékben – olvasható a KSH ma kiadott jelentésében.
Az utóbbi 12 hónapban az élelmiszerek ára 5,2%-kal nőtt, ezen belül az idényáras élelmiszereké (burgonya, friss zöldség, gyümölcs) 23,3, a liszté 10,1, a péksüteményeké 9,7, a házon kívüli étkezésé 6,8, a kenyéré 6,7%-kal magasabb.
A szeszes italok, dohányáruk ára átlagosan 7,0, ezen belül a dohányáruké 9,6%-kal emelkedett. A szolgáltatásokért 2,7, ezen belül a lakásjavítási és karbantartási szolgáltatásokért 12,1, a postai szolgáltatásokért 5,4%-kal kellett többet fizetni. A háztartási energia 1,2%-kal drágult, ezen belül a palackos gáz 12,4, a tűzifa 8,1%-kal.
Igaz, van, ami olcsóbb lett. A tojás 17,4, a tej 8,4, a cukor 6,5%-kal kerül kevesebbe, mint tavaly ilyenkor.
Az üzemanyagokért 1,6%-kal kevesebbet kellett fizetni.