Mintegy kétezer négyzetméteren égett vasárnap este a hulladék a szeméttelepen, Csér külterületén. (Győr-Moson-Sopron megye legkisebb települése mellett építették meg azt a hatalmas szeméttelepet, ami többek között Sopron hulladékát is befogadja.)
Vasárnap este nyolc óra körül a sárvári, a kapuvári, a szombathelyi, pápai hivatásos, a répcelaki önkormányzati és az iváni, a répcelaki, a csáfordjánosfai és a répceszemerei önkéntes tűzoltókat is riasztották. Az egységek nyolc vízsugárral oltották a lángokat a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett. Összesen ötven tűzoltó dolgozott az oltáson, munkájukat erőgépek is segítették.
Nem sokkal éjfél előtt jelentették, hogy sikerült eloltani az utolsó lángokat is.
(Címlapképünk csak illusztráció.)
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!