Könnyedén vette az első akadályt a Körmend a Göcsej kupán

A piros-feketék 33 pontot vertek szlovén ellenfelükre.

A meccs előtt civilben tűnt fel a körmendi együttes centere, Nermin Hujdorovic. A játékos még a múlt héten sérült meg a Mogyorósy Szilárd-emléktornán. Azóta nem jött rendbe a combhajlítója.

A szlovén csapatnál ismerős arcot láthatott a körmendi közönség, hiszen a vendégek kispadján az a Milos Sporar ült, ki korábban a ZTE vezetőedzői posztját töltötte be.

A meccs első kosarát aztán Ferencz szerezte triplából. Dickerson újabb távoli dobással gyűjtögette a Körmend pontjait, majd a szlovénok is rákapcsoltak. A negyed derekán mindössze 4 pont volt (15-11) a körmendiek előnye. Nem telt bele sok idő, visszazárt a Lastovka, és át is vette a vezetést. A 10 perc végére egy pontos előnnyel végzett a vendég együttes.

Szlovén hármassal folytatódott a találkozó. Aztán ismét szorosan alakult az eredmény. Katura triplája (30-29) után újra a Körmendnek állt a meccs. Időt kértek a szlovénok, de különösebben nem látszott meg a játékon, hogy változtattak volna. A félidőre Farkas Attila gyújtotta be a „dobórakétákat”, és 51-42-re ugrott meg a Körmend pontjaival.

Nem kellett sokat várni a nagyszünet után, és a Körmend tovább folytatta munkáját. Hamarosan elhagyták a lélektani 10 pontos határt is. Dickerson hatalmas zsákolása után már 18 pontra (60-42) ugrott a hazaiak előnye. Sporar edző időt is kért. A Lastovka így sem tudott mit kezdeni a Körmenddel, Perry kosara után már 20 pont tátongott az együttesek között. A szlovénok teljesen szétestek, a Körmend folyamatosan tudott élni a vendégek hibáiból. A harmadik negyed végén már csak az volt a kérdés, hogy mikor lesz meg a csapatok között a 30 pontos differencia.

Bár a negyedik negyedig kellett rá várni, végül beállt a csapatok közé a bűvös 30 pontos különbség is. A vége már igazi gála volt a Körmendnek. Triplákkal, zsákolásokkal és szép megoldásokkal kedvezett a közönségnek a hazai csapat. A 100. pontot Channels dobta, akinek az új „házirend” értelmében, sütire kell majd megvendégelnie a csapatot.

A Körmend csütörtökön 18 órakor a Sopron csapatával folytatja, a Zalaegerszeg városi Sportcsarnokban.