Egy-két esetben valóban megtörténhet, de tucatszámra azért elég nagy rizikót jelentene a táblahajlítgatás a tetteseknek. Ha valaki közelebb megy ezekhez a táblákhoz, és alaposan szemügyre veszi őket, mindjárt az okot is kideríti.
Bizonyára pusztán takarékossági okból a lehető legvékonyabb anyagból készítik őket, akár egy vastagabb kartonpapír is helyettesíthetné, ha nem ázna át. Persze, hogy a viharos időjárás, a nagy szél meghajlítja, elfordítja őket, s máris elveszthetik eredeti funkciójukat, akár baleseti helyzet előidézői is lehetnek.
Az így-úgy meghajolt táblák között van egyebek mellett elsőbbségadás kötelező, buszmegállót jelző, behajtani tilos, de láttam olyan kettős-kanyart jelző táblát is, amely olyan hullámos volt, ahogy az út kanyarodott. Szerencsére még bőven akadnak régebben készített táblák is, amelyek meghajlításához bizony nem kis erő kell. Ezeket még vastagabb, ellenállóbb lemezből készítették.
Valahogy úgy spórolnak a táblakészítéseknél, ahogy a villanyoszlopoknál. A régi, vastag, fémből vagy betonból készítettet még gépi erővel is nehéz megmozgatni, a mostani vékony ostornyeles oszlopok viszont úgy dülöngélnek, akár a részeg ember.