A Körmendi Járási Ügyészség veszélyes hulladékra elkövetett hulladékgazdálkodás rendje megsértésének bűntette miatt emelt vádat egy férfival szemben.
A vád szerint 2022 januárjában nekiállt bontani egy forgalomból kivont gépjárművet, illetve egy korábbi bontásból származó – részben veszélyes anyag tartalmú – alkatrészeket is tárolt az általa bérelt ingatlanban.
A megvádolt férfi sem a gépjárműbontási tevékenység végzéséhez, sem hulladékok gyűjtéséhez és tárolásához nem rendelkezett engedéllyel.
A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Körmendi Járásbíróság fog dönteni – közölte a Vas Megyei Főügyészség.
(Címlapképünk illusztráció.)