Múlt héten jelentette be, hogy mind a 106 egyéni választókerületben készül országgyűlési képviselőjelöltet állítani a Gődény György-féle NÉP, vagyis Normális Élet Pártja.
Mára az is kiderült, hogy Vas megye 1-es számú választókerületében (Szombathely és a hozzá tartozó 11 falu) Kuzmits Bettina Andrea indul, amennyiben összegyűjt legalább 500 ajánlást március 6-ig.
Tegnap írtunk róla, hogy a körmendi választókerületben (Vas megye III.), Lázi Levente indulna a Normális Élet Pártja színeiben.
A NEP 2022-ben, 79 jelölttel indult először az országgyűlési választáson. 39 720 vokssal 0,7 százalékon végeztek, így nem kerültek be a parlamentbe, így még az országos listájukra kapott állami kampánytámogatás 47 millió forintját is vissza kellett utalniuk, és jelöltjeik után sem tarthatták meg a normatív támogatást.
Eddig egyelőre hét jelöltet vettek nyilvántartásba Vas megyében:
A Szombathelyt és további 11 kistelepülést magába foglaló Vas 01-es körzetben
A sárvári-kőszegi központú Vas 02-es körzetben
A Körmendet és Szentgotthárdot is magába foglaló Vas 03-as körzetben
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!