Rendszámtáblája és az utasok szótlansága tette gyanússá azt a román személyautót, amit a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai az M70-es autópályán már nem engedtek tovább – derül ki lapunkhoz is eljuttatott közleményükből.
Lesötétített ablakokkal és Fekete-tenger partvidéki rendszámmal tartott Szlovéniába a személyautó, amelynek utasait a pénzügyőrök a muraszemenyei felhajtónál igazoltatták. Az öt férfi közül csak a román sofőr adta át a papírjait, aki azt állította, hogy a számára is ismeretlen Srí Lanka-i útitársait egy benzinkúton vette fel.
Az utasok némasággal próbáltak kibújni az igazoltatás alól, de végül átadták útleveleiket, amelyekhez nem tartozott vízum. A pénzügyőrök átadták a sofőrt és utasait a Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársainak.
Az utasok a rendőri intézkedéskor magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét nem tudták hitelt érdemlően igazolni, ezért velük szemben idegenrendészeti eljárást vezettek be. A sofőrrel szemben embercsempészés bűntett megalapozott gyanúja miatt indítottak eljárást – közölte a NAV.