Hozták a kötelezőt a szombathelyi röplabdások

3-0-ra verte az alapszakasz-utolsót a HVSE/VSA.

HALADÁS VSE/VASI SPORT AKADÉMIA – VESZPRÉM ESC 3:0 (15, 15, 16)

Vezette: Szél, Barabás

HVSE/VSA: Varga Nikolett, Végh Júlia, Fazekas Szilvia, Tóth Zsuzsanna, Kiss Brigitta, Dancsecs Nikolett, Zoltán Anna (libero). Csere: Horváth Dóra. Vezetőedző: dr. Mucsi Péter. Edzők: Bodovics Árpád, Antonio Mircea Petre.

A mérkőzéssel a bajnokság harmadik, utolsó körét kezdték a csapatok. Az alapszakasz helyezési számai határozzák meg, hogy melyik mérkőzésüket vívják hazai és melyiket idegenben a csapatok. Ez alapján az alapszakasz utolsó helyén álló Veszprém látogatott az alapszakaszt megnyerő HVSE/VSA-hoz a rájátszás nyitó meccsén.

Meglepetésre a kezdésnél harcias veszprémi csapatot láthatott a szépszámú közönség. A hazaiak nem találták a játékuk ritmusát és rendre hibáztak, ezzel gyarapítva az ellenfél pontjait. A játszma közepéig tudta tartani a lépést a listavezetővel a vendégcsapat. Ezt követően feljavult nyitásainak köszönhetően állva hagyta ellenfelét a zöld-fehér gárda és Végh Júlia és Fazekas Szilvia nyitásai sima játszmagyőzelmet eredményeztek.

Érthetetlen felfogásban kezdték a második játszmát a hazai lányok. Az ellenfél jó nyitásainak és hazai hibáknak köszönhetően 6:1-re meglépett a veszprémi csapat. Mucsi Péter edző időkérését követően változott a játék képe és szép támadásokkal, taktikus játékkal fordította meg az állás a HVSE/VSA. Végh Júlia és Tóth Zsuzsanna támadásainak köszönhetően nagy előnynek örülhettek a szurkolók. (21:11) A végjátékban is megmaradt a 10 pontos különbség, így a nehezen indult játszmát is megnyerte a hazai csapat.

A harmadik játszmát jól kezdte a Haladás. Hamar nagy előnyre tett szert. Fazekas Szilvia és Tóth Zsuzsanna is kiválóan nyitott. Dancsecs Nikolett centerjátéka is pontokat eredményezett a hazaiaknak. A felgyorsult támadójátéknak már nem találta ellenszerét a vendég gárda. Végül nem kellett egy óra a listavezetőnek, hogy érvényesítse a papírformát a veszprémi csapat ellen.

Dr. Mucsi Péter: Most tartunk a felénél a rájátszásra való felkészülésünknek. Az elmúlt hetek állóképesség és erőfejlesztéssel teltek, így nem vártam kimagasló játékot a mérkőzésen. Nem játszottunk rosszul, azonban a mérkőzés megmutatta egy-két játékosom hozzáállásbeli hiányosságait. Sajnos a sérültek és betegek miatt nagyon szűk a változtatási lehetőségem.

JUNIOR

HALADÁS VSE/VASI SPORT AKADÉMIA – VESZPRÉM ESC 3:0 (14, 8, 10)

HVSE/VSA: Horváth Dóra, Zoltán Anna, Dabronaki Emese, Végh Júlia, Varga Réka, Dancsecs Nikolett, Farkas Barbara (libero), Pászthory Júlia (libero). Csere: Schrődl Enikő, Magyar Liza.

Jó játékkal kezdte a rájátszást a VSA/HVSE alapszakaszt nyerő gárdája. A kezdetektől megmutatkozott a két csapat taktikai és technikai tudása közötti különbség. Magabiztos játékának köszönhetően könnyedén hozták a kötelezőt a szombathelyi ifjú röplabdás lányok.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Sport