Úgy látszik, a hétvégén nem volt szabad kis gólt lőni

Puskás-díj esélyes gólok következnek.

Bemutatkozott új csapatában, az észak-amerikai labdarúgó-bajnokságban (MLS) szereplő Los Angeles Galaxyban Zlatan Ibrahimovic, és rögtön az első meccsén csodát tett. A 36 éves svéd játékos hosszú egyeztetési folyamat után egy hete írta alá két évre szóló szerződését a klubbal, majd szombaton a Los Angeles FC elleni derbin leült a kispadra. Csapata a 48. percre 3-0-s hátrányba került, Ibrahimovicot a 71. percben, 3-1-nél küldték pályára. A 73. percben szépítettek, a 77. percben pedig éppen Zlatan egyenlített (3-3) egy szenzációs kapáslövéssel. Ja, és a slusszpoén: a hosszabbításban a győztes gólt is ő szerezte (4-3).

Ibra első gólja:

És a győzelmet érő találat:

Aki azt hitte, hogy Zlatan debütáló bombagóljánál szebbet már nem lát a hétvégén, a török Trabzonspor játékosa, Juraj Kucka rácáfolt. A korábban AC Milanban is szereplő szlovák válogatott középpályás a Galatasaray ellen a felezővonalon végzett el gyorsan egy szabadrúgást a hajrában, a labda pedig a kapus felett a léc alatt zúdult védhetetlenül a kapuba.