A 19 éves férfi 2021 nyarán szórakozni ment Győrbe két társával együtt úgy, hogy ezt megelőzően szeszes italt és kábítószert is fogyasztott. A hajnali órákban érkeztek Győrbe és lakott területen belül 116-126 km/h-val száguldott.
Ezzel a sebességgel közelített meg egy zebrát, ahol az 56 éves sértett – közlekedési szabályt szegve - a kerékpárján ülve akart az úttesten átkelni. A vádlott járműve elejével elütötte a sértettet, aki az ütközés következtében olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen elhunyt.
A jármű a nagy sebesség miatt az elütés helyétől kb. 175 méterre állt meg hosszas sodródás után.
A vizsgálatok a terhelt vérében alkoholt és metamfetamint mutattak ki – közöte a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség.
A vádlott ellen halált okozó ittas állapotban elkövetett járművezetés miatt emeltek vádat. Vele szemben nyolc évig terjedő szabadságvesztés is kiszabható, valamint az ügyészség indítványozta, hogy a bíróság tiltsa el a közúti járművek vezetésétől.
(Címlapképünk illusztráció.)
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!