A földrajzi területre számított átlagbérek mindig torzítanak kissé, hiszen van, ahol a jól kereső kevesek húzzák fel az átlagot, miközben a többség az átlagosnál jóval kevesebbet keres.
Egyre szélesebb az olló a gazdagok és a szegények között
Magyarországon fokozottan tapasztalható ez, évek óta megfigyelhető ugyanis az a folyamat, hogy miközben a középosztály aránya évek óta csökken, a felső és felső-közép, illetve az alsó jövedelmi rétegek súlya nő a népességen belül. Magyarul, egyre több a szegény és a gazdag, és egyre kevesebb az, aki az átlagon keres.
Ennek ellenére a földrajzi terület adatai megmutatják, az ország melyik részei teljesítenek jobban és rosszabbul.
A pénzcentrum.hu által közölt kutatási eredmények először a régiós adatokat vizsgálják. az ország hét régiója közül továbbra is a Közép-Magyarországi régióban a legmagasabb az egy főre jutó jövedelem, itt éves szinten alig több mint 1,1 millió forintból gazdálkodhatnak a lakosok, míg Észak-Alföldön fejenként mindössze évi 772,5 ezerből kell boldogulni.
Az infografikán látszik, hogy a Nyugat-Dunántúl a harmadik helyen van Közép-Magyarország és Közép-Dunántúl mögött, az ország többi része leszakadóban van.
De ha a járási adatokat nézzük, árnyaltabb a kép. Az ország tíz legjobban kereső járása között egyetlen nyugat-dunántúli van, a többi a két vezető régióban van:
10. Paksi járás
9. Oroszlányi járás
8. Érdi járás
7. Gödöllői járás
6. Pilisvörösvári járás
5. Székesfehérvári járás
4. Móri járás
3. Győri járás
2. Dunakeszi járás
1. Budakeszi járás
Egyébként az is sokat mondó, hogyan alakulnak a munkanélküliségi adatok a leggazdagabb járásokban. Tessék: