Jól hangzik, hogy kamatmentes a 4 milliós munkáshitel, de van egy óriási buktatója

Ha valaki elveszti a munkáját, nagy büntetés jöhet.

Szerdán közzétették 4 milliós kamatmentes munkáshitel jogszabálytervezetét. E szerint az új kedvezményes kölcsönt 2025 januárjától lehet majd igényelni, viszont az is kiderül, hogy mi legnagyobb buktató benne - hívta fel a figyelmet a Bank360.

25 éves a Nyugat.hu. Ne feledd, ide kattintva támogathatod következő 25 évünket!
Támogatom

Akinek ugyanis a hitelfelvétel után 5 év alatt összesen 90 napig nincs tb-jogviszonyos munkája, annak egy összegben vissza kell fizetni az addig kapott kamattámogatást, és a munkáshitele magas kamatú piaci kölcsönné válik - jelezték a szakértők.

A jogosultság feltétele ugyanis heti legalább 20 órás alkalmazotti vagy vállalkozói jogviszony, és az igénylőnek vállalnia kell, hogy a hitel folyósításától számított legalább öt évig bejelentett magyarországi lakcíme lesz és dolgozik. Utóbbi feltételt a jogszabály tervezete nem határozza meg pontosabban. Az NGM közleménye úgy fogalmaz, hogy legalább 5 évig munka- vagy vállalkozói jogviszony szükséges.

Tehát, ha valaki elveszti a munkáját, nagy büntetés jöhet. A kamattámogatás ugyanis elveszik, ha a támogatott 5 éven belül külföldre költözik (megszűnik a magyarországi lakcíme), emellett akkor is oda a támogatás, ha az adós 5 éven belül elveszti a munkáját és nem talál időben másik munkahelyet. A munkaviszonyon vagy vállalkozói jogviszonyon alapuló társadalombiztosítási jogviszonyban 90 napnyi folyamatos vagy összeadódó szünet után megszűnik a kamattámogatás. Ebben az esetben nemcsak a fennmaradó tőketartozást kell büntetőkamattal terhelve tovább törleszteni, hanem az addig igénybe vett kamattámogatást is vissza kell fizetni egy összegben, 120 napon belül.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Gazdaság