A pilóta a felszállás után, többszöri próbálkozásra sem tudta behúzni az orrfutóművet, és ezért veszélyhelyzetet jelentett. A gépet levezették, és a tapasztalt pilóta a hasára tette le a gépet, miután kifogyasztotta az üzemanyagot. Mivel landolás közben a gép balra kitört, ezért Kádár Sándor őrnagynak katapultálnia kellett.
A pilóta állapota stabil, a baleset után eszméleténél volt, helikopterrel a kecskeméti megyei kórházba szállították. A HM szerint a gép is javítható állapotban van. Ugyan a balesetet a gép meghibásodása okozta, de ettől még nem tiltják le a Gripeneket, viszont mindegyiket át fogják vizsgálni.
Egyébként a gép kiképzésre szállt fel a Kecskeméti Légibázisról, és a kényszerleszállást is ott hajtotta végre.
Ahogy azt már írtuk
Újabb műszaki hiba, újabb katapultálás, újabb magyar Gripent vertek oda 2015. June 10. 11:38 , egy hónapon belül ez már a második Gripen, amelyet a magyar légierő elvesztett, ami azért baj, mert szeptembertől Magyarország a magyar és a szlovén légtér mellett a balti országot légterét is biztosítja, a HM tájokoztatási szerint, ezt valahogy megoldják.
Címlapkép: Ujvári Sándor / MTI