Kéménytűzhöz riasztották a celldömölki önkormányzati tűzoltókat hétfőn délután Kemenesmagasiba, a Tulok utcába. A tűzoltók kiérkezésekor a vegyes tüzelésű kandallóhoz kötött kémény jól láthatóan izzott, parázslott – közölte a katasztrófavédelem.
Az egység megbontotta a padlástéren lévő tisztítónyílást és látták, hogy ég a kéményben lévő lerakódott korom. A tűzoltók eltávolították a parázsló kormot a kéményből, amit aztán visszahűtöttek.
Az eset során lakosságvédelmi intézkedésre nem volt szükség – tették hozzá.