Remekül szerepeltek a szombathelyi Controll Sportegyesület versenyzői a hétvégén megrendezett horvátországi Európa-kupán. A háromnapos rangos nemzetközi viadalra 31 ország 299 csapata összesen 2800 nevezést adott le.
A vasi egyesület kilenc sportolóval vett részt a tornán, és összesen kilenc érmet szerzett: három arany-, négy ezüst- és két bronzéremmel zárták a versenyt.
A világ- és Európa-bajnok Szmolek Emanuel a light-contact és kick-light szabályrendszerekben lépett tatamira, míg a korosztályos versenyzők ringben, full-contactban és low-kickben mérkőztek meg ellenfeleikkel.
A legeredményesebb versenyző ezúttal is az egyesület háromszoros világbajnoka, Szmolek Emanuel volt, aki mindkét szabályrendszerben aranyérmet nyert.
– Emánuelnek ismét nemzeti válogatott sportolókat sikerült maga mögé utasítani, ami jó előjel az őszi Európa-bajnokság előtt. A korosztályos sportolók is nagyon odatették magukat, egytől egyig nagyot küzdöttek. Bene B. Bendegúz aranyérme önmagáért beszél. Kántor Krisztiánnal számolni kell a súlycsoportjában, igaz, most „csak” ezüstérmes lett, de biztos vagyok benne, hogy lesz még fényesebb érem is a nyakában. Az utánpótlás-versenyzők felkészítésében Bárdosi Sándornak is sokat köszönhetünk – értékelt Dancsó Zoltán edző.
EREDMÉNYEK:
Szmolek Emanuel
-84 kg felnőtt
LC arany, Kl aranyérem
Bene B. Bendegúz
-54 kg YJ
FC aranyérem
Kántor Krisztián
-67 kg YJ
KL ezüstérem
Rumankó Levente
-71 kg OJ
FC ezüstérem
Bognár Botond
-57 kg OJ
FC ezüstérem
Németh Lakos Zolna
-60 kg OJ
FC ezüstérem
Bodorkos Márton
-60 kg OJ
FC bronzérem
Somogyi Zénó
-75 kg OJ
FC bronzérem
Somogyi Barnabás
-67 kg OJ
FC 5. hely
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!