A támadás egy dél-belga városban, Charleroiban történt, pont egy rendőrség előtt - írja a Reuters. A férfit egy harmadik rendőrtiszt lelőtte ugyan, de a két rendőrnőt így is megsebesítette a támadó. A sérülésük szerencsére nem volt túl súlyos, egyikük sincs életveszélyben.
A belga miniszter Twitteren ítélte el a támadást, míg a belügyminiszter gyávának minősítette a férfit. Azt még egyelőre nem tudni, hogy terrortámadás történt-e, vagy egy terroristaszervezetektől elkülönült férfi próbálta megölni a két rendőrnőt.