Magyarországot és Törökországot sem hívta meg Biden a demokráciacsúcsra

A lépés fokozhatja a feszültséget Washington és Budapest között.

Nem hívták meg Magyarországot és Törökországot a március végén rendezendő demokráciacsúcsra az Egyesült Államokba - tudta meg a Foreign Policy.

A lap értesüléseit három amerikai tisztviselő is megerősítette. Hozzátették, a lépés "a törökországi és magyarországi demokrácia visszaesésével kapcsolatos növekvő aggodalmat tükrözi".

A Foregin Policy megjegyezte, a lépés valószínűleg tovább szítja a feszültséget Washington és Budapest, valamint Ankara között. Továbbá növeli majd a távolságot a két ország és a többi NATO-tagállam, illetve az Európai Unió között is.

A 24.hu hozzátette, nem ez az első alkalom, hogy Magyarországot nem hívják meg a demokráciacsúcsra. 2021-ben például 110 tagország tanácskozott az Egyesült Államokban, Magyarország már akkor sem volt a meghívottak listáján.

A lap megjegyzi, az idei találkozót március 28. és 30. között rendezik olyan országokkal, mint Dél-Korea, Zambia és Hollandia.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek