Megszorongatta a listavezetőt a VSA

UTE –Vasi Sport Akadémia 3:1 (20, -23,-21,-18)

vezette: Újházi, Pőcze

UTE: Ancsin, Oláh, Kotlárik, Horváth, Szombathelyi, Czina. Csere: Hadnagy(libero), Jenei, Szűcs. Edző Nagyné Mátrai Veronika

VSA: Varga(2), Takács(18), Bodovics(6), Simon(14), Kiss(7), Mohl-Benesóczky(7). Csere: Sipos V.(libero), Sipos L., Gőczi, Bokor. Edző: Mucsi Péter

Alaposan meglepte a tabellát veretlenül vezető hazai csapatot a VSA és lelkes, bátor játékkal végig egy-két pontelőnnyel vezetett az első szettben. Jó nyitásainak köszönhetően nem hagyta kibontakozni a hazai csapatot. 20:17-es vendég előnynél már második idejét kérte ki a hazai szakvezető, azonban ez sem tudta megakadályozni a vendégek játszmagyőzelmét. (20:25)

Magasabb fokozatba kapcsolt az UTE. Jenei jól mozgatta társait. Czina és Szűcs is többször volt eredményes. Nem engedte meglépni ellenfelét a vendégcsapat. 20:20-nál egyenlő az állás, majd 22:21-es vendég előny. Nagyobb tapasztalatát kihasználva, nagy küzdelemben Jenei sáncával egalizál az Újpesti csapat. (25:23)

Továbbra is egyenrangú ellenfelek játékát hozza a harmadik játszma is. Egyik csapat sem tud ellenfelétől elhúzni. 13:14-nél még vendég előnyt mutat az eredményjelző, majd 19:18-nál a hazaiak vezetnek egy ponttal. A végjátékban 3 nyitásrontás pecsételi meg a szépen játszó vendégek sorsát. (25:21)

Vendég ponttal indul a 4. szett. Takács Doroti nyit ászt. Simon okos pontjai következnek. 6:4-es vendég előnynél egy sáncot követően ujjsérülés miatt kiválik a csapatból az addig kiválóan játszó Mohl-Benesóczky Anna. Azonnal ki is használja a hazai csapat a vendégek kényszerű szerkezeti váltását. Jól működik az összeszokott Jenei-Czina páros. Fokozatosan felőrli a VSA-t az Újpest. Jenei nyitásaival 6 pontos előnyre tesz szert a hazai csapat, ezzel eldöntve a játszma és a mérkőzés sorsát. (25:18)

Nagyné Mátrai Veronika: Nagyon örülök, hogy sikerült 3:1-re nyernünk, de egy nagyon lelkes szombathelyi csapatot kellett legyőznünk. Erre, őszintén mondva nem számítottunk, így egy nagyon jó mérkőzés kerekedett belőle. A saját házunk táján rendet kell tennünk, több játékosom tartozik még a jó teljesítménnyel, még mindig keresem a megfelelő kezdőcsapatot.

Mucsi Péter: A mai napon egyenrangú ellenfele voltunk a tabellát vezető, még veretlen UTE-nak. Végre olyan erényeket csillogtatnak a lányok, ami meghozhatja a győzelmeket. Ütőerőben, nyitásokban, védekezésben felvettük a versenyt a hazaiakkal. A győzelemhez szükséges plusz rutint, tapasztalatot, pedig az ilyen mérkőzések alkalmával szívjuk magunkba. Gratulálok az Újpestnek és saját csapatomnak is, hiszen egy kiváló, izgalmas, közönség szórakoztató mérkőzést játszottak.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Sport