Ausztriában a járvány miatt elrendelt beutazási korlátozásokat feloldották. Mától a belépéskor már nincs szükség 3-G igazolásra. A világjárvány kezdete óta most először léphetnek be korlátozás nélkül az országba a nyaralók, hazatérők és más látogatók a világ minden tájáról. Éjféltől életbe lépett az Egészségügyi Minisztérium által kiadott új beutazási rendelet.
A vírusváltozatokra vonatkozó korábbi belépési szabályok továbbra is érvényben maradnak, de jelenleg egyetlen ország sincs a nagyon magas járványügyi kockázatúak listáján. Ha új mutáció jelenik meg, ismételten vizsgálati, regisztrációs és karantén-kötelezettséget írhatnak elő - írja az ORF.at.