A közelmúltban írtunk arról, hogy sötét felhők gyülekeznek a nyugat-magyarországi fürdők felett.
A helyzetről akkor Kántás Zoltán, a Magyar Fürdőszövetség elnöke, a Sárvári Fürdő ügyvezető igazgatója az Inforádiónak nyilatkozott, azt hangsúlyozva, hogy nemcsak az energiaárak radikális növekedésével kell számolniuk a létesítményeknek, de a látogatószám csökkenésével is.
A szakember felsorolta a szerinte legveszélyeztetettebb fürdőhelyeket, amelyek között ott volt a két Vas megyei nagy, Bük és Sárvár is.
Az említett fürdők esetleges bezárása már csak azért is nagy baj lenne, mert a városokat is magukkal rántanák, hiszen megannyi szolgáltatás és munkahely kapcsolódik a fürdő működéséhez.
Ebből a szempontból valamennyire megnyugtató a Turizmus.com cikke, amely arról szól, hogy sem Bük, sem Sárvár fürdője nem zár be az energiaválság miatt, ám takarékoskodni kénytelenek lesznek.
A cégvezetők szavaiból az derül ki, hogy nem lesz egyszerű az őszi és a téli szezon.
Bük például tőzsdei áron tud majd gázhoz jutni, ami ahhoz kell, hogy felfűtse a pihenőtereket és a hidegvizes kútból táplált medencéket.
Ugyanakkor „több területen különböző energiahatékonysági operatív beavatkozásokat hajtanak végre, ami a költséghatékony üzemelést szolgálja.”
Hogy ez pontosan mit jelent, az nem derül ki, viszont a vendégeket valószínűleg amúgy is jobban érdekli Koós Melinda vezérigazgató azon mondata, mely szerint a fürdő úgy szeretné csökkenteni az energiafogyasztást, „hogy az ne jelentse a szolgáltatások számának és minőségének csökkenését”.
Kiderül az is, hogy Bük nem tervezi a fürdő bezárását vagy szüneteltetését, a jegyek ára sem emelkedett, mi több, szeptembertől olcsóbb, utószezoni belépők vannak.
Sárvár is nyitva marad, ugyanakkor a sorok között az olvasható ki, hogy itt nehezebb lesz a dolga a vezetőségnek.
Az energiaköltségek 10-12-szeresére emelkedtek, és ha most bele is vágnának az energiahatékonysági beruházásokba, annak eredményei 2-4 év múlva látszanának.
Így Sárváron „egyes szolgáltatások és a nyitvatartási idő optimalizálását” tervezik, az energiaárak alakulásának függvényében, és az is elhangzik, hogy elképzelhető jegyár emelkedés, de csak az infláció mértékének megfelelő.
Kántás Zoltán ismét megemlíti, hogy a fürdőszövetség ágazati támogatást remél.