A Körmendi Járási Ügyészség több személynek segítséget nyújtva elkövetett embercsempészés bűntette miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki a vád szerint 2021 decemberében 5 külföldi személyt szállított a magyar-osztrák határhoz.
A vád szerint a férfi az ország déli államhatárán keresztül a jogszabályi rendelkezések megszegésével belépett külföldit vett fel az általa vezetett és a nevelőapja tulajdonát képező személygépkocsiba, majd elindult velük az osztrák-magyar határ irányába.
A vádlott ezen magatartásával segítséget nyújtott a külföldi állampolgároknak, hogy az osztrák-magyar államhatárt a későbbiekben tiltott módon, a jogszabályi rendelkezések megszegésével átléphessék.
A vádlott a migráns személyekkel az esti órákban ért Molnaszecsőd településre, ahol a rendőrjárőr megkísérelte a gépjárművet ellenőrizni. A vádlott a rendőri jelzésre nem állt meg, egy földútra hajtott, a külföldieket a helyszínen hagyta, kiugrott a gépjárműből és elmenekült.
A Körmendi Járási Ügyészség a vádlottal szemben börtönbüntetés kiszabását és közügyek gyakorlásától eltiltását indítványozta – írja közleményében a Vas Megyei Főügyészség.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!